O MNIE

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutką i terapeutką manualną. W swojej pracy płynnie łączę trening terapeutyczny, rehabilitację i trening siłowy. Jestem zdania, że wiele problemów zdrowotnych może być rozwiązanych poprzez wzmocnienie ciała dobrze ułożonym programem ukierunkowanym na siłę, przy zachowaniu elastyczności mięśni. Nie bez powodu mówi się, że siedzenie to „nowe palenie”. Staliśmy się słabi, wiotcy, przykurczeni. Osłabienie szkieletu mięśniowego spowodowało szereg kompensacji prowadzący do problemów z sylwetką, przewlekłego bólu oraz kontuzji. Bycie słabym staje się niebezpieczne – nasze ciało bowiem odżywia ruch, a do jego niezaburzonej pracy potrzebna jest odpowiednia równowaga siły i mobilności danych struktur mięśniowych i tkanki łącznej. Nie wykorzystuje w swoich treningach maszyn, bazuję na treningu w pełni funkcjonalnym. Do swoich zajęć wplatam elementy korekcji słabych ogniw takich jak zaburzenia mobilności czy stabilności.
W wolnym czasie pisałam dla Magazynów (m.in. Magazyn Capoeira, Magazyn Bieganie, Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja oraz Body Challenge) oraz na stronę, którą właśnie czytasz. Wielokrotnie występowałam w podcastach branżowych,  Kilkukrotnie byłam prelegentem na ogólnopolskich kongresach z dziedziny treningu i fizjoterapii. Od 12 lat prowadzę szkolenia z zakresu kettlebells, mobilności, treningu funkcjonalnego na terenie całej Polski.
Mam na swoim koncie wiele wyróżnień sportowych tj. Podwójne Mistrzostwo Polski w Kettelebells Hardstyle, Wicemistrzostwo Świata w federacji WPA (kat. 67) trójboju siłowym, jako 17 kobieta na świecie otrzymałam tytuł Iron Maiden przyznawany przez StrongFirst i pierwsza w Polsce kobieta tytuł TopTeam oraz wyróżnienie trenerskie TopTeam Instructor za dużą ilość osób, które po współpracy ze mną zdobyły tytuł TopTeam. Przygotowałam także dwie osoby, które zdobyły Mistrzostwo Polski w kettlebells hardstyle w 2019.
Jeszcze w czasie studiów, byłam niesamowite głodna wiedzy i ambitna co zaowocowało dużą rozpoznawalności mojej marki osobistej i mnie jako osoby oraz wiedzą z zakresu fizjoterapii i treningu, którą zawsze sprawdzam także w praktyce.

W latach 2013-2018 współtworzyłam Klub IRONIa w Bielsku-Białej, gdzie prowadziłam zajęcia grupowe i personalne oraz praktykowałam jako fizjoterapeuta.

W 2020 roku otworzyłam swój klub Studio Treningu Kraft, gdzie zatrudniałam trenerów i fizjoterapeutów sama również pozostając w tej roli.

Obecnie (sierpień 2023), ze względu na urlop macierzyński, zdecydowałam się na stałe zamknąć Klub, który był moim największym dotychczasowym osiągnięciem. Swoją pracę z pacjentem i klientem zawiesiłam na okres roku, a ja pracuje obecnie głównie na zdalnie pisząc plany treningowe online, oraz wdrażając wiele postronnych projektów równolegle z tym najważniejszym w życiu – wychowaniem córki 🙂

O MNIE

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutką i terapeutką manualną. W swojej pracy płynnie łączę trening terapeutyczny, rehabilitację i trening siłowy. Jestem zdania, że wiele problemów zdrowotnych może być rozwiązanych poprzez wzmocnienie ciała dobrze ułożonym programem ukierunkowanym na siłę, przy zachowaniu elastyczności mięśni. Nie bez powodu mówi się, że siedzenie to „nowe palenie”. Staliśmy się słabi, wiotcy, przykurczeni. Osłabienie szkieletu mięśniowego spowodowało szereg kompensacji prowadzący do problemów z sylwetką, przewlekłego bólu oraz kontuzji. Bycie słabym staje się niebezpieczne – nasze ciało bowiem odżywia ruch, a do jego niezaburzonej pracy potrzebna jest odpowiednia równowaga siły i mobilności danych struktur mięśniowych i tkanki łącznej. Nie wykorzystuje w swoich treningach maszyn, bazuję na treningu w pełni funkcjonalnym. Do swoich zajęć wplatam elementy korekcji słabych ogniw takich jak zaburzenia mobilności czy stabilności.

W wolnym czasie pisałam dla Magazynów (m.in. Magazyn Capoeira, Magazyn BieganiePraktyczna fizjoterapia i rehabilitacja oraz Body Challenge) oraz na stronę, którą właśnie czytasz. Wielokrotnie występowałam w podcastach branżowych,  Kilkukrotnie byłam prelegentem na ogólnopolskich kongresach z dziedziny treningu i fizjoterapii. Od 12 lat prowadzę szkolenia z zakresu kettlebells, mobilności, treningu funkcjonalnego na terenie całej Polski.

Mam na swoim koncie wiele wyróżnień sportowych tj. Podwójne Mistrzostwo Polski w Kettelebells Hardstyle, Wicemistrzostwo Świata w federacji WPA (kat. 67) trójboju siłowym, jako 17 kobieta na świecie otrzymałam tytuł Iron Maiden przyznawany przez StrongFirst i pierwsza w Polsce kobieta tytuł TopTeam oraz wyróżnienie trenerskie TopTeam Instructor za dużą ilość osób, które po współpracy ze mną zdobyły tytuł TopTeam. Przygotowałam także dwie osoby, które zdobyły Mistrzostwo Polski w kettlebells hardstyle w 2019.

Jeszcze w czasie studiów, byłam niesamowite głodna wiedzy i ambitna co zaowocowało dużą rozpoznawalności mojej marki osobistej i mnie jako osoby oraz wiedzą z zakresu fizjoterapii i treningu, którą zawsze sprawdzam także w praktyce.

W latach 2013-2018 współtworzyłam Klub IRONIa w Bielsku-Białej, gdzie prowadziłam zajęcia grupowe i personalne oraz praktykowałam jako fizjoterapeuta.

W 2020 roku otworzyłam swój klub Studio Treningu Kraft, gdzie zatrudniałam trenerów i fizjoterapeutów sama również pozostając w tej roli.

Obecnie (sierpień 2023), ze względu na urlop macierzyński, zdecydowałam się na stałe zamknąć Klub, który był moim największym dotychczasowym osiągnięciem. Swoją pracę z pacjentem i klientem zawiesiłam na okres roku, a ja pracuje obecnie głównie na zdalnie pisząc plany treningowe online, oraz wdrażając wiele postronnych projektów równolegle z tym najważniejszym w życiu – wychowaniem córki 🙂

Osiągnięcia
i ukończone szkolenia

Edukacja

Studia I stopnia  na kierunku Fizjoterapia ukończone z tytułem licencjata na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, 12.07.2010

Studia II stopnia na kierunku Fizjoterapia ukończone z tytułem magistra na Akademii Wychowania Fizyczego w Krakowie, 21.10.2012

Temat pracy magisterskiej „Ocena zmian w bioelektrycznej aktywności mięśnia czworogłowego pod wpływem terapii kinesiology taping obniżającym rzepkę doogonowo u osób cierpiących na choroby stawu rzepkowo-udowego”

Nagrody

CKB Top Team Instructor przyznane jako pierwszej kobiecie w Polsce, Zielona Góra, 2019

2 miejsce w kat. do 67kg Mistrzostwach Świata federacji WPA

2 miejsce w kat. do 72kg w Debiutach Trójboju Siłowego we Wrocławiu 2018

Pierwsza kobieta w Polsce i 17 na świecie ukończyła wyzwanie Iron Maiden, Zielona Góra, 27-29.05.2016

VI miejsce w kat. Elite Kobiet Łódź Garage Games

Tytuł Mistrzyni Polski  w Zawodach Kettlebell Hardstyle 2014

IV miejsce w kat.OPEN Battle of the machines 2014 Bydgoszcz

II miejsce na I Otwartych Mistrzostwach Podlasia Kettlebell Hardstyle

Pierwsza nagroda z 52 prac w konkursie Fizjo-fit.pl i Habdys pt. Postaw diagnozę i ułóż plan rehabilitacji

II miejsce w zawodach Crossfit Kraków kat. Open

Tytuł Terapeuty Manualnego wg standardów IFOMPT, 26.10.2013

Kursy, szkolenia, warsztaty

Terapia Wisceralna, Styczeń 2020

Fascia Manipulation by Stecco, Solec Zdrój 2a I 2b, 2019

Szkoleniowec firmy PTA

Fascia Manipulation by Stecco, Solec Zdrój 1a i 1b 2019

Kurs Instruktora Trójboju Siłowego, Barbell Brothers, Gdynia 2019

CKB Ekspert, specjalizacja MOBILITY

Posturologia, Warszawa 2018

Warsztat z Trójboju Siłowego, Podsztangą.pl, Sierpień 2018

Kurs Pinoterapii wg założeń terapii manualnej Radosława Składowskiego

Szkolenie „Aktywna przez 9 miesięcy” Reha-Fit, Kraków

Warsztaty żywieniowe „Dieta Paleo”

Warsztaty szkoleniowe „Podnoszenie ciężarów” prowadzący Bartłomiej Bonk, Opole 2014

„Weightlifting workshop” prowadzący Dimitr Klokov, Gdynia 2014

Warsztaty szkoleniowe „Dwubój olimpijski” Małgorzata Wiejak, Bielsko-Biała 2014

Kurs Trenera Personalnego, 20.04 – 20.05.2013

Szkolenia „Terapia manualna według standardów IFOMPT – 10 modułów”, prowadzący Stanisław Legocki, Katowice, 2011 – 2012

Ogólnopolskie szkolenie CrossFit Mjollnir z zakresu Gimnastyka Sportowa

Uczestniczka i pomoc w Szkoleniu CrossFit Mjollnir, Chałupy

Kurs stabilizacji odcinka szyjnego. Problemy niestabilności w rejonie szyjnego odcinka kręgosłupa i stawów skroniowo-żuchwowych, Katowice 06.2012

Kurs stabilizacji stawów kończyn. Koncepcja stabilizacji stawów kończyn na bazie zrozumienia funkcji lokalnych i globalnych systemów stabilizujących i sensomotoryki, Katowice 06.2012

Kurs stabilizacji centralnej: Stabilność- niestabilność. Kompensacyjne schematy ruchowe przy dysfunkcjach i dysfunkcjach i niewydolności systemów stabilizujących. Prowadzący: PT, OMT Stanisław Legocki, Katowice 06.2012

Podstawowe szkolenie z elektromiografii powierzchownej sEMG, Bielsko- Biała 26.07.11

Monitorowanie oraz trening motoryki podstawowej w prewencji stanów przeciążeniowych w sztukach walki prowadzący Centrum sportowo- rehabilitacyjne Reha-Forma, Sosnowiec 4.07.2011

Szkolenie „Algonix by medilab” prowadzący: Michaela Peter, Bielsko- Biała 5-06.11.2011

Szkolenie z zakresu oceny i terapii bólu kręgosłupa prowadzący Adrian Vleeming, Katowice 4-5.03.2011

Kurs podstawowy Kinesiology Taping prowadzący Tomasz Senderek, 12 -13.02.11 Sosnowiec

Inne

Nagranie podcastu dotyczącego treningu siłowego kobiet
https://www.youtube.com/watch?v=mcMXbHKUOQ0

Od 3 lat szkoleniowiec treningu prozdrowotnego, zatrudniona w kilku firmach w Polsce

Od 2 lat regularnie piszę dla Magazynu branżowego BodyChallenge

Jako pierwsza kobieta w Polsce dołączam do elitarnej grupy Kettlebells Top-Team